###
Praha a okolí

Co dělat, když se zavře dveře a není klíč?

Co dělat, když se zavře dveře a není klíč? Praktické rady a řešení

Není nic frustrujícího než moment, kdy se dveře za vámi zavřou a klíč je někde, kde by neměl být. Tato situace může vzniknout z různých důvodů, ať už jde o zapomnění klíče uvnitř domu, ztrátu klíče nebo jednoduše o zašlapaný závěs. Zde najdete několik užitečných rad, co dělat v případě, že jste uvězněni venku.

1. Zůstaňte klidní: První a nejdůležitější krok je zůstat klidný. Panika může situaci jen zhoršit. Snažte se uklidnit a promyslet možné možnosti.

2. Zkontrolujte ostatní vstupy: Pokud máte jiné vchody nebo okna, zkontrolujte, zda nejsou odemčené. Možná najdete alternativní cestu dovnitř.

3. Zavolejte o pomoc: Pokud jste veřejném prostoru nebo v bytovém domě, kontaktujte správce budovy nebo službu bezpečnostního zámku. Mohou vám pomoci s otevřením dveří.

4. Vyzkoušejte jednoduché metody: Pokud jste zavřeni ve vlastním bytě, vyzkoušejte jednoduché metody, jako jsou použití plastové karty k odemčení závory nebo vložení nástroje do škvíry mezi dveřmi.

5. Kontaktujte zámečníka: Pokud nemáte jinou možnost, kontaktujte profesionálního zámečníka. Specialista vám může pomoci s otevřením dveří bez poškození zámku.

6. Přemýšlejte o rezervním klíči: Je vždy dobré mít rezervní klíč u důvěryhodného souseda nebo přítele. Pokud jste klíč ztratili, zvažte opatření k zamezení podobné situace v budoucnosti.

7. Zvažte moderní řešení: Elektronické zámky nebo chytré zámky mohou poskytnout moderní a bezpečné řešení. Pokud je možné, zvažte jejich instalaci pro budoucí pohodlí.

8. Učte se z chyb: Aby se podobné situace nestávaly pravidelně, zkuste být opatrnější s klíči a mějte systém na jejich bezpečné ukládání.

Celkově vzato, když se dveře za vámi zavřou a klíč není k dispozici, existuje několik možností. Důležité je zůstat chladným a hledat praktická řešení. Pokud nemáte zkušenosti s otevíráním dveří a nejste si jisti, co dělat, je lepší nezkoušet používat sílu nebo nářadí, které by mohlo poškodit zámek nebo dveře. Nenalezení správné techniky může situaci zkomplikovat. Je lepší v takovém případě kontaktovat profesionální službu pro odemykání dveří nebo zámečníka, který má potřebné dovednosti a nástroje k bezpečnému otevření dveří bez poškození.

Jaký je postup?
Postup objednaní

Zavoláte našemu dispečerovi, popíšete vaši situaci, nahlásíte adresu.

Postup objednaní

Připravíte potřebné doklady (občanský průkaz, kartu trvalého pobytu, nájemní smlouvu, svědectví sousedů - bez předložení dokladu dveře otvíráme pouze za asistence policie).

Postup objednaní

Příjezd technika do cca 15-30 min. (dle vytíženosti techniků a dle dopravní situace).

Postup objednaní

Technik vám na místě sdělí postup otevírání a cenu.

Postup objednaní

Po ukončení práce sepíšeme fakturu a následuje platba v hotovosti a nebo kartou.

Recenze
Nikdo nemame zamecniky radi, protoze je volame, kdyz se nam to nejmene hodi, bere to cas a penize .....! ale kdyz se vam zabouchnou dvere na zacatku prazdnin, kdy v praze neni “ani noha” a vy stojite na ulici ne uplne vhodnem oblecku a jedine co muzete udelat, jit do nejblizsi hospody poprosit o cislo na zamecnika a do pul hodky prijede sympatak, ktery z cely neprijemny situace udela vtipnou scenku, kterou vsude s usmevem vypravite! takze jeste jednou diky a klidne si zabouchnu znova.
Anna Novaková
Faq
Jak objednat vaše služby?
Zavoláte našemu dispečerovi na tel čislo 603 579 015, popíšete vaši situaci, nahlásíte adresu
Jake doklady musim mít?
občanský průkaz, kartu trvalého pobytu, nájemní smlouvu, svědectví sousedů - bez předložení dokladu dveře otvíráme pouze za asistence policie
Jak dlouho čekat na technika?
Příjezd technika do cca 15-30 min. (dle vytíženosti techniků a dle dopravní situace)
Jak probiha platba?
Po ukončení práce sepíšeme fakturu a následuje platba v hotovosti a nebo kartou.